O nás

Je až neuveriteľné, ako ten čas letí. V roku 2011 sme zakladali spoločnosť
Felix WINES, s. r. o. Stala sa pokračovateľom spoločnosti, ktorú od roku 2001 viedol Vladimír Čuchran. Človek, ktorý je tvárou Felix WINES aj dnes, človek, ktorý dáva celej našej spoločnosti punc jedinečnosti a poctivosti.

Vlado, ešte ako fanúšik a milovník vína, postupne navštevoval slovenských vinárov, ktorí v tom období začínali s výrobou kvalitných slovenských vín, a trávil s nimi vo viniciach dlhé dni pri debatách a hľadaní správnej vínnej kultúry u nás.

Málokto vie, že to bol práve on, kto prvýkrát priviezol do Košíc produkty vtedy ešte neznámych vinárstiev, ako boli Karpatská perla, Martin Pomfy, Juraj Zápražný, Vinkor – Juraj Vršek, Peter Podola, ba dokonca aj vína od ikonického slovenského vinára Miroslava Petrecha, teda Chateau Belá. Už vtedy sme vedeli, akým smerom sa chceme vydať. Boli sme priekopníkmi kvality a poctivej roboty slovenských vinárov.

Náš rukopis bol zrejmý aj pri propagácii momentálne veľmi populárnych strekovských vín od spoločnosti STREKOV 1075, keďže prvýkrát vystúpili na košický vínny olymp práve prostredníctvom našej spoločnosti. Už počas prvých rokov sme veľmi intenzívne podporovali aj menej známych vinárov z Tokaja – a nielen vo vinotéke Villa Cassa sa prvýkrát prezentovali vinári ako Matúš Vdovjak, Marián Takáč, Štefan Horník, Martin Danko a ďalší.

Rozvíjajúce sa portfólio zastúpených vinárov a postupne sa rozrastajúca klientela boli impulzom na založenie Felix WINES, s. r. o. 

Rok 2018 sa stal ďalším míľnikom vo vývoji spoločnosti – Felix WINES hľadala silného partnera za účelom upevnenia svojho postavenia na trhu, a, samozrejme, aj za účelom rozšírenia portfólia ponúkaných vín a služieb, ktoré sú nerozlučne späté s týmto segmentom. Silná distribučná spoločnosť nám ponúkla spoluprácu a my sme veľmi radi, že sme našli skvelého obchodného partnera, ktorý zdieľa rovnaké hodnoty a nadšenie pre slovenské či svetové vína ako my. Tak vznikla spoločnosť  F. W. D., s. r. o. – teda Felix Wines Distribution, s. r. o.

A tak sme sa dostali až k rozhodnutiu, že našim stálym, ale veríme, že aj novým, zákazníkom ponúkneme ďalší distribučný kanál – e-shop www.felixwines.sk. Vývoju e-shopu sme skutočne podriadili veľa zmien vo vnútri spoločnosti. Tak ako pri osobnom kontakte, aj v tomto prípade sa budeme snažiť, aby ste dostali maximum a dokázali si vybrať z našej ponuky vďaka radám a skúsenostiam tímu okolo Vlada Čuchrana.

Veríme, že si náš e-shop obľúbite a budete ho navštevovať nielen za účelom nákupu, ale aj kvôli službám a autentickým informáciám, ktoré tiež chceme prostredníctvom neho ponúknuť.

Black Friday

Poďte si vyhnutnať našu výnimočnú zľavu 15% so zľavovým kupónom BLACKF15

Mesiac s dopravou ZADARMO!

Doprava od 3. Júna zadarmo ! Pri objednávke zadaj kód: AZDOMOV

Zostaňme v kontakte

Nenechajte si ujsť naše novinky, zľavy, termíny ochutnávok a iných akcií. 

Chystáte sa vstúpiť na stránku s predajom alkoholu

Prehlasujem, že mám viac ako

18 rokov