Basserman - Jordan

Basserman - Jordan

WEINGUT BASSERMAN – JORDAN

Vinárstvo s viac ako 300-ročnou tradíciou. Je ešte potrebné niečo dodať? Toto vinárstvo je právom považované za meradlo kvality vín z oblasti Pfalz, preto sa často stretnete s otázkou: Je toto víno lepšie ako Basserman-Jordan alebo aspoň na porovnateľnej úrovni? A oprávnene, vína z tohto vinárstva vytvárajú akoby samostatnú kategóriu kvality rizlingov z Pfalzu.
Pohnutá história vinárstva so sídlom v Deidesheime je veľmi úzko spätá na počiatku s rodinou Jordan, a to predovšetkým s menom Ludwig Andreas Jordan. Keďže nemal mužských potomkov, po jeho smrti sa rozšírilo meno, v tom čase už veľmi známeho vinárstva, o meno Basserman – šlo sa o jeho zaťa, ktorý pokračoval vo zveľaďovaní vinárstva. Všetci títo majitelia a ich nasledovníci boli nielen hospodármi, ale taktiež politicky a spoločensky veľmi exponovanými osobnosťami, ktorých vplyv dosahoval až do najvyšších politických špičiek vtedajšieho Nemecka.
Nová história sa začala písať v roku 2002, kedy posledná dedička vinárstva, Gabrielle von Basserman-Jordan, odovzdala žezlo mediálnemu expertovi a veľkému fanúšikovi vína – Achimovi Niederbergerovi. Ten sa postaral o naštartovanie procesov, ktoré opätovne dostali meno Basserman-Jordan na výslnie vinárstiev nielen v oblasti Pfalz, ale prakticky po celom Nemecku.

Filter Showing all 9 results
Cenový rozsah
Druh vína
Región
Producent
Štítky
Filter produktov Showing all 9 results
Cenový rozsah
Druh vína
Región
Producent
Štítky