Vína Európy – Nemecko & Rakúsko

Rakúsko

Rakúsko patrí so svojimi cca 45.000 hektármi vinohradov k našim najbližším vinárskym susedom. V mnohom sú naše vinárske korene prepojené. Dané je to nielen históriou, ale samozrejme geografickou podobnosťou a  blízkosťou. Vinárske oblasti sa nachádzajú predovšetkým na východe krajiny.

Wachau, Wagram, Weinviertel, Kremstal, Burgenland, Steiermarkt – to sú asi tie najznámejšie.

Je všeobecne známe, že najrozšírenejšou odrodou v Rakúsko je Gruner Veltliner, teda Veltlínske zelené. Ale Rakúsko je známe aj veľmi kvalitnými červenými vínami, kde vína z odrôd Blaufränkisch (Frankovka modrá), Zweigeltrebe  a Blauburgunder patria medzi tie najznámejšie.

 

Z našej ponuky odporúčame

Nemecko

Kto by nepoznal odrodu Rizling rýnsky ?!  Odroda sa veľmi úzko spája s Nemeckom je akoby synonymom vinárstva v tejto krajine. Viac ako 100.000 hektárov vinohradov, z nich na cca 44 %  plochy sa pestuje práve táto odroda.

História pestovania vínnej révy je historicky úzko naviazaná na Rímsku ríšu tak, ako u viacerých európskych krajín boli to práve Rimania, ktorí pri svojej expanzii do „barbarských“ krajín privážali zo sebou aj vínnu révu. Vinárske oblasti Nemecka sú lokalizované najmä na západe krajiny, v okolí riek Rýn a Mosel, kde sa aj nachádzajú tie najšpičkovejšie vínne trate a polohy.

Okrem rizlingu rýnskeho (v Nemecku nazývaného jednoducho Riesling) sú ďalšími  bielymi odrodami Silvaner, Muller Thurgau, Sauvignon blanc, u červených Blauburgunder, ale aj veľa nemeckých novošľachtencov, príp odrôd, ktoré nájdete iba tu: Dornfelder, Trollinger, Portugieser, Regent a Acolon.

Germany Wine Map22

Z našej ponuky odporúčame

Black Friday

Poďte si vyhnutnať našu výnimočnú zľavu 15% so zľavovým kupónom BLACKF15

Mesiac s dopravou ZADARMO!

Doprava od 3. Júna zadarmo ! Pri objednávke zadaj kód: AZDOMOV

Zostaňme v kontakte

Nenechajte si ujsť naše novinky, zľavy, termíny ochutnávok a iných akcií. 

Chystáte sa vstúpiť na stránku s predajom alkoholu

Prehlasujem, že mám viac ako

18 rokov