Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
post
product
product_variation

Čím si vás podmaní Prosecco Rosé?

O Proseccu sa toho už napísalo veľmi veľa, ak by sme ho však mali popísať v skratke, ide o šumivé víno pochádzajúce zo severného Talianska, konkrétne z deviatich provincií regiónu Veneto a Friulli Venezia Giulia. Prosecco bolo pôvodne pomenované po odrode, ktorej názov bol však v roku 2009 zmenený na Glera. Dôvodom bola najmä ochrana a priradenie názvu Prosecco pre šumivé víno z danej oblasti. Je však potrebné pripomenúť, že Prosecco nemusí byť vyrábané výlučne z odrody Glera, povolených je aj 15 % prímesí iných odrôd.

Pri týchto šumivých vínach sa stretnete s ich kvalitatívnym označením DOC a DOCG. Označenie DOC používa široká škála výrobcov, zatiaľ čo vína s označením DOCG môžu pochádzať iba z dvoch subregiónov:
– Conegliano Valdobbiadene (dve malé mestečká)
– Asolo (oblasť v blízkosti rovnomenného mestečka).
Nesmieme zabudnúť aj na tzv. Crème de la Crème – absolútnu špičku, ktorou je Prosecco s označením Superiore di Cartizze. Hrozno, z ktorého je tento mok vyrobený, pochádza z plochy s rozlohou približne 107 hektárov. V roku 2015 bola hodnota 1 hektára tejto oblasti ocenená sumou vyše dvoch miliónov eur.
A ako sa Prosecco dostalo k ružovým bublinkám? V minulosti boli všetky bublinky, ktoré z daného regiónu prichádzali, výlučne biele. A ak aj boli ružové, nemohli niesť označenie Prosecco Rosé. Minulý rok bol však prevratným, vďaka čomu si túto jarnú, letnú, ba aj jesennú sezónu môžeme vychutnať Prosecco Rosé DOC vo všetkých možných variáciách, ktoré vám a nám vinári ponúknu.

V našej ponuke nájdete suchú šťavnatú verziu s ovocnou chuťou od spoločnosti Montelvini, pri ktorej vám možno napadne otázka – ako sa tam dostala ružová farba? Víno sa skladá z 85 % bielej odrody Glery a 15 % odrody Pinot Noir, ktorá je červená. Výsledkom tohto spojenia sú podmanivé ružové bublinky, ktoré si získajú nielen dámske srdcia.

Ako vraví Felix: „Šťastie prichádza s dobrým vínom.“ Na zdravie! 

Ďalšie články

Bella Vita #6

Sladkou bodkou akcie Bella Vita bol dezert s osviežujúcou chuťou ríbezlí, ktorý sme doplnili elegantnou chuťou bubliniek. 🥂

Celý článok »

Bella Vita #5

Výrazná chuť mäsa s demi-glace omáčkou bola na akcii Bella Vita doplnená rovnako výrazným červeným vínom priamo z Toskánska. Zaujíma vás ktorým? Pozrite si tip nášho someliéra.

Celý článok »

Bella Vita #4

Premýšľate nad tým, aké víno sa najlepšie snúbi s tuniakom? 🐟

Inšpirujte sa výberom nášho someliéra párujucého talianske vína k jedlám na akcii Bella Vita.

Celý článok »

Bella Vita #3

Spomedzi hlavných jedál sa na akcii Bella Vita podávali ako prvé cestoviny. 🍝

Zaujíma vás, ktoré víno svojou chuťou najlepšie doplnilo taliansku pastu? Sledujte tip nášho someliéra Vladimíra Čuchrana. 🍷😉

Celý článok »

Bella Vita #2

V druhom videu zo série Bella Vita sa dozviete, aké víno vybral náš hlavný someliér, Vladimír Čuchran, ku korenistému predjedlu, ktorým bol feniklový šalát s pomarančom.🍊 

Celý článok »

Chystáte sa vstúpiť na stránku s predajom alkoholu

Prehlasujem, že mám viac ako

18 rokov